Biznes Dzień Przedsiębiorcy 2021
  • 21 czerwca 2021

Dzień Przedsiębiorcy 2021

W dniu 21 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Przedsiębiorcy, oficjalnie ustanowiony 5 lat temu przez Sejm RP. Pomimo przyjęcia tej uchwały w 2016 roku, do dzisiaj Dzień ten nie zaistniał szerzej w świadomości Polaków. Chcąc zmienić obecny stan rzeczy, Miasto Sieradz, Związek Miast Polskich (ZMP), Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR) wspólnie z blisko 100 samorządami organizują ogólnopolską kampanię informacyjną #MiastazPrzedsiębiorcami, której celem jest przedstawienie istoty i roli przedsiębiorców w wymiarze lokalnym oraz znaczenia ich wspierania i rozwoju.

Hasło przewodnie tegorocznej kampanii „Działaj lojalnie – kupuj lokalnie”, zachęca do wspierania lokalnych firm poprzez kupowanie ich produktów i usług, co jest sposobem na zatrzymanie kapitału w danym mieście.


Korzystaj z lokalnych usług i towarów, bo dzięki temu inwestujesz w swoje miasto!


Czy wiesz, że 10% mieszkańców Sieradza to przedsiębiorcy?Czy wiesz, że aż 31% podatku PIT w naszym mieście odprowadzają przedsiębiorcy?

Korzystaj z lokalnych usług i towarów, bo dzięki temu inwestujesz w swoje miasto.


Czy zdajesz sobie sprawę, że aż 97% pracodawców w Sieradzu to małe i średnie przedsiębiorstwa?

Dzięki korzystaniu z ich usług i towarów wpływasz na niskie bezrobocie i zwiększasz poziom życia wszystkich mieszkańców Sieradza.


Aż 45% wszystkich miejsc pracy w Sieradzu stworzyły małe i średnie firmy. To wspaniały dowód na to, jak ważna dla lokalnej społeczności jest przedsiębiorczość.

Korzystaj z ich usług i kupuj ich produkty - niech Twoje pieniądze zostaną na miejscu!


Dziękujemy Wam za to, że wspieracie lokalne inicjatywy i budując więzi społeczne, jednocześnie inwestujecie w swoje miasto!