Infrastruktura miejska Kolejny krok do realizacji Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Sieradzu
  • 10 marca 2021

Kolejny krok do realizacji Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Sieradzu

Na wczorajszej Sesji Rady Miejskiej w Sieradzu, Rada Miejska podjęła dwie uchwały dotyczące realizacji społecznego programu mieszkaniowego w Sieradzu.

Pierwsza uchwała umożliwia Miastu utworzenie "Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Łódzkie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością". Będzie to spółka celowa powołana do realizacji inwestycji od początku programu mieszkaniowego, aż do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie wybudowanych mieszkań. Spółka będzie koordynowała prace w Sieradzu oraz u pozostałych pięciu partnerów spółki tj. w Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach, Bełchatowie, Skierniewicach oraz Radomsku. 

Druga uchwała dotyczyła zatwierdzenia wniosku Prezydenta Miasta Sieradza do Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w tworzonej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej. Dzięki temu Miasto może pozyskać z Ministerstwa kwotę do 3 mln złotych na sfinansowanie objęcia przez Gminę Miasto Sieradz udziałów w tworzonej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej Łódzkie Sp. z o.o.

W ramach realizacji Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, powstanie w Sieradzu blisko 100 nowych mieszkań, których uzupełnieniem będzie około 50 mieszkań komunalnych realizowanych równolegle przez Miasto przy ul. Sikorskiego.